سردخانه های متحرک
aa3
سردخانه ویترینی
Walk-In-Coldroom1-1-1024x744-166
سردخانه ثابت

ساخت سردخانه

در قدیم برای جلوگیری از فساد و خراب شدن مواد غذایی از سردابه‌ها یا یخ استفاده می‌کردند. امروزه افزایش جمعیت و نیاز بیشتر به مواد غذایی، باعث ساخت سردخانه‌ها به صورت صعودی است. اولین گام برای ساخت سردخانه خرید زمین بوده و پس از آن مراحلی چون محوطه سازی زمین سردخانه، ساخت سوله سردخانه قرار می‌گیرد. برای ساخت نیاز به پیمانکار ساخت سردخانه است. برای مشاوره در این زمینه می‌توان از شرکت پویافیدار راهنمایی‌های لازم را دریافت نمود. یکی از مراحلی که در ساخت سردخانه حائز اهمیت بوده، طراحی سردخانه است. با ما همراه شده تا اطلاعات بیشتری راجع به این سازه در اختیار شما قرار دهیم.

سردخانه‌ ها از چه نظر تقسیم بندی می شوند؟

در هنگام ساخت سردخانه حجمی که برای آن در نظر گرفته می‌شود، نکته‌ای مهم و اساسی است. نکته دیگر ماده قرار گیری در آن بوده که بسته به محصول انتخابی، اندازه، دما و مدل سردخانه متفاوت خواهد بود.
یکی از رایج‌ترین انواع سرخانه‌ها سردخانه موادغذایی است. این سردخانه که در دسته بندی سردخانه‌های صنعتی است، برای انواع مختلفی از خوراکی‌ها به کار می‌رود. یکی از دلایل رایج سردخانه برای موارد غذایی کاهش میکرو ارگانیسم فعالیت شان بوده که تاثیر به سزایی در افزایش ماندگاری مواد غذایی در بازه مورد نظر را دارد.

انواع مختلف سردخانه

یکی از تقسیم بندی‌های رایجی که برای سردخانه‌ها در نظر گرفته می‌شود مربوط به دمای سردخانه است. برای انواع محصولات دمای مورد نیاز متفاوت بوده به همین دلیل از لحاظ دمای کارکرد به 3 دسته تقسیم می‌شوند. این سه دسته سردخانه بالای صفر، سردخانه پایین صفر و سردخانه دو مداره بوده، که مورد سوم در واقع تلفیقی از دو سردخانه دیگر است. در سردخانه دو مداره با تغییر در سیکل تبرید، انجام می‌پذیرد.
اما به صورت کلی به دلیل هزینه بالای سردخانه دو مداره از آن استفاده نمی‌شود. ساخت سردخانه زیر صفر باید بر عهده کارفرمایی خبره و دارای تخصص کافی باشد. دمای بالای صفر برای خوراکی و مواد غذایی مانند میوه تازه، میوه خشک، سبزیجات، صیفی جات و دانه های روغنی و خشکبار استفاده می‌شود. این دما به صورت میانگین بین 0 تا 5 درجه است.
دمای زیر صفر برای موادی مانند ماهی و میگو، مرغ و سایر ماکیان و گوشت قرمز بوده که به صورت تخصصی دمای مواد گوشتی در حدود 18 درجه زیر صفر قرار داده می‌شود. ساخت سردخانه میوه همانند سردخانه سایر مواد غذایی دارای نکاتی مهم است که فقط توسط کارفرمایی ماهر رعایت می‌شود.

انواع سردخانه از نظر گاز مورد استفاده

در تقسیم بندی سردخانه‌ها از لحاظ گاز استفاده شده، دو نوع سردخانه وجود دارد. فریون و آمونیاک گاز مورد استفاده در سردخانه‌ها است.
گاز فریون اولین بار توسط شرکت The Chemours، به عنوان علامتی تجاری ثبت گردید. این گازها دارای پایداری بالایی بوده وغیر قابل اشتعال هستند. قبلا فریون‌ها یکی از گازهای مورد استفاده برای یخچال‌های خانگی بود، که به مرور زمان با گازهای دیگر تعویض شد.

این گاز امروزه برای محصولات هالوکربن به صورت محدود مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلیل خارج شدن استفاده این گازها در یخچال‌های امروزی سمی بودن آن‌ها بود. کاربرد این گازها امروزه در سردخانه‌ها به عنوان مبرد و رادیو ایزوله است. مبردهای R-12 ، R-13B1 ، R-22 ، R-502 و R-503 به عنوان فریون سناخته می‌شوند.
سردخانه‌های آمونیاکی بیشتر برای سیستم‌های تبرید ظرفیت بالا بوده و پمپ آمونیاک، در این سردخانه‌ها مورد استفاده است. اغلب اوقات در سیستم‌های تبرید پایین، از فریون به صورت گاز یا مایع استفاده می‌شود.

ساخت سردخانه صنعتی

از لحاظ ظرفیت، سردخانه‌ها دارای حجم‌های متفاوتی بوده که سردخانه‌ها با ظرفیت بیشتر از 2000 تن در دسته سردخانه‌های صنعتی قرار می‌گیرد. ساخت سردخانه صنعتی نیازمند مشاوره‌های دقیق بوده که با کمک از شرکت پویافیدار می‌توانید آگاهی‌های لازم را کسب کنید.

در این سردخانه‌ها انواع مواد غذایی مانند سردخانه میوه‌جات، سردخانه گوشت، سردخانه مرغ، سردخانه ماهی و میگو قرار می‌گیرد. هر کدام از این سردخانه‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارا است. در این سردخانه‌ها اجزای مختلفی وجود دارد. یکی از ویژگی‌های بارز سردخانه صنعتی امکان کار کردن تجهیزات به اندازه سالن‌های مورد نیاز است.

اجزای سازنده سردخانه

هر سردخانه دارای دو مدل اجزای سازنده می‌باشد. یکی اجزای متحرک و دیگری اجزای ثابت آن است. این تقسیم بندی مهمترین تقسیم بندی رایج برای اجزای سازنده سردخانه حساب می‌شود. به اجزای متحرک داینامیک و به اجزای ثابت استاتیک نیز می‌گویند. تولید برودت به طور ویژه بر عهده بخش داینامیک و حفظ آن وظیفه استاتیک است.

اجزای متحرک سردخانه

اجزای اصلی متحرک یا داینامیک در سردخانه شامل کمپرسور سردخانه، اواپراتور سردخانه و کندانسور سردخانه می‌شود. وظیفه اصلی کمپرسورها جابجایی مبرد در سیستم انتقال حرارت سردخانه بوده که جزو اصلی‌ترین قسمت‌های متحرک سردخانه است.
وظیفه اواپراتور سردخانه، جذب گرما از داخل سردخانه است. با انجام فرآیندهای متعدد توسط اواپراتور سردخانه گرمای سردخانه دریافت شده و سرما تولید در فضا پخش می‌گردد. گرمایی که از محیط سردخانه جمع می‌شود، توسط کندانسور سردخانه از اواپراتور سردخانه گرفته و به بیرون از سردخانه می‌فرستد.

اجزای استاتیک سردخانه

4 بخش اصلی و مهم در سردخانه به عنوان استاتیک حساب می‌شود. بدنه اصلی سردخانه، درب سردخانه، قفسه بندی سردخانه و اواپراتور سردخانه این 4 بخش را تشکیل می‌دهند. بدنه اصلی یا ساندویچ پانل سردخانه، اغلب اوقات دارای 3 لایه است. در بین دولایه بیرونی عایق وجود دارد. لایه وسط جامدی از جنس فوم پلیورتان است.
برای قسمت‌های خارجی ورق گالوانیزه، ورق آلومینیوم و ورق آلوزینک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان اصلی‌ترین ویژگی‌های درب سردخانه باید به عایق دما بودن، جلوگیری از گذر هوا از کناره‌های درب و باز و بسته شدن راحت اشاره کرد. آخرین بخش که به طور کامل نیز به این قسمت تعلق نمی‌گیرد، قفسه بندی‌های سردخانه است. تنها دلیل قرار دادن قفسه‌ها در این دسته بندی، افزایش جریان هوای سرد در محیط به شمار می‌رود.

 

carel

مراحل ساخت سردخانه

قبل از تمامی مراحل باید از وزارت صنایع مجوز اخذ کرد و سپس از سایر اماکن مربوطه مانند اداره محیط زیست و سازمان دامپزشکی مجوز گرفت. قدم بعدی گرفتن مشاوره‌ای مناسب و کاربردی است. تمامی شرایط زمین و محل توسط پیمانکار مربوطه بررسی خواهد شد.
پس از خرید تجهیزات مربوطه و ساخت سردخانه مراحلی قبل از استفاده برای محصولات باید طی شود. اجرای عملیات تست فشار مکانیکال و الکتریکال توسط پیمانکار ساخت سردخانه، عیب یابی اولیه توسط مشاور احداث سردخانه و رفع مشکلات توسط پیمانکار ساخت سردخانه و تحویل موقت سردخانه از پیمانکار بر اساس نظر مشاور از این مراحل حساب می‌شود.

 

قیمت ساخت سردخانه

قیمت ساخت سردخانه‌ها بسته به موارد متعددی تعیین می‌شود. اندازه، تکنولوژی استفاده شده در ساخت سردخانه و دمای مورد استفاده در تعیین این هزینه ها نقش دارد. از عوامل مهم و تاثیرگذار دیگر، می‌توان به کمپرسور سردخانه، ساندویچ پنل وعایق حرارتی اشاره کرد. باید توجه داشت، که انتخاب بدنه اصلی مناسب و با کیفیت شاید هزینه بر باشد، اما در کاهش هزینه‌ها به صورت طولانی مدت موثر خواهد بود.
هزینه ساخت سردخانه ۳۰۰۰ تنی و هزینه ساخت سردخانه 5000 تنی باید توسط متخصص مربوطه محاسبه شود. وزن‌های10، 50، 100، 500 و 1000 در سردخانه‌ها بیشتر ساخته می‌شود. هم چنین قیمت ساخت سردخانه ارزان بیشتر در چنین وزن‌هایی صورت می‌پذیرد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی داشتیم تا شما را با مراحل، انواع و جزئیات سردخانه‌ها آشنا کنیم. یکی از شرکت‌هایی که در این زمینه تخصص کافی داشته و به مشتریان مشاوره لازم را ارائه می‌دهد، شرکت پویافیداراست. این شرکت دارای سابقه‌ای طولانی در زمینه ساخت سردخانه می‌باشد و در میان مشتریان خود خوش سابقه و مورد اطمینان است.

 

کنترلر دو مرحله کرل carel